Rynek Spa i Akademia …

Rynek Spa i Akademia …

Akademia Spa – dla początkujących i nie tylko…

W ostatnich latach rynek Spa w Polsce rozwija się w ekspresowym tempie. Liczba obiektów hotelarskich z roku na rok rośnie ale czy jakość usług, oferta i umiejętności personelu podążają za szybkim rozwojem rynku Spa.

Jeszcze do niedawna część Menu Spa dotycząca pielęgnacji ciała ( masaży ) składała się z kilku podpunktów. Dziś już sam masaż klasyczny, relaksacyjny, leczniczy, drenaż limfatyczny, gorące kamienie w ofercie menu gabinetu masażu, Day spa czy Spa hotelowego nie wystarczą do przyciągnięcia potencjalnego klienta i w 100% spełnienia jego oczekiwań. Klient stają się bardziej wymagający i sami wiedzą coraz więcej o rodzajach masażu, ich zbawiennym działaniu i jaki efekt chcą uzyskać po terapii.
Dziś żeby wyprzedzić konkurencję i być atrakcyjnym pracownikiem dla potencjalnego pracodawcy terapeuta Spa musi znać różne techniki masażu. Czasy kiedy bazowaliśmy na masażu klasycznym niestety się skończyły a rynek sam nas weryfikuje. Dlatego właśnie powstała Akademia Spa aby uczyć, wspierać, doradzić, wymieniać się własnymi doświadczeniami oraz integrować terapeutów pracujących w obiektach typu Spa.
W dzisiejszym wpisie chciałbym wymienić kilka techniki masaży orientalnych, które warto znać jeśli myślicie o pracy w Spa. Kolejne wpisy będą zawierać materiał teoretyczny o masażach , wiedzę marketingowe aby wspierać Was w pozyskiwaniu jak największej grupy klientów a dla praktyków masażu materiał video, który mam nadzieję będzie inspiracją do poszerzania swoich umiejętności.

Grupa masaży orientalnych – pod tym pojęciem mamy bardzo wiele masaży, które wywodzą się z różnych stron świata. Niektóre z nich są bardziej znane niektóre mniej. Do najbardziej rozpowszechnionych należą:
•Masaż tybetański – Ayurveda, którą jest skarbnicą wiedzy o życiu;
•Masaż polinezyjski -Ma Uri;
•Masaż Japoński – Shiatsu
•Masaż hawajski – Lomi Lomi,
•Masaż chiński – Tui Na;
•I inne

Oraz masaże wykorzystujące akcesoria
•Masaż kamieniami;
•Masaż bambusami;
•Masaż muszlami;
•Masaż bańką chińską;

Dla większości wyróżnionych technik podstawą jest przywrócenie prawidłowego przepływu energii oraz poprawa kondycji fizycznej, intelektualnej i duchowej. Łączącą cechą wspólną jest holistyczne podejście do organizmu człowieka jako całość. Poprzez dotyk mamy odblokować emocje, zniwelować nadmierne działanie stresu a przede wszystkim pobudzić uzdrawiające siły naszego organizmu aby w naturalny sposób wróciły do stanu równowagi.

Ayurveda - dążenie do zdrowia poprzez styl życia, masaże- historia