Ayurveda – dążenie do zdrowia poprzez styl życia, masaże- historia

Ayurveda – zwana również „matką medycyny” jest najstarszym i najbardziej wszechstronnym systemem leczenia, który sięga swymi korzeniami do starożytnych pism sanskryckich. Najstarszej na świecie zachowanej literaturze. Jej historia sięga ponad 5000 lat. Według Światowej Organizacji Zdrowia została uznana za najstarszy system medyczny świata.

Historia i filozofia

Ayurveda w ogólnym tłumaczeniu to wiedza o życiu gdzie ayur to życie a veda to wiedza. Inne tłumaczenie osób praktykujących to podróż przez życie a dla studentów to nauka o życiu. Na szeroką skalę praktykowana jest w Indiach, skąd pochodzi, ale mimo swojej starożytnej historii coraz mocniej rozwija się na rynku Europy Zachodniej i Ameryki Północnej.

Ayurveda jest nauką ponadczasową i chcąc nie chcąc po prostu działa i towarzyszy nam bez naszej wiedzy w codziennym życiu. Ayurveda odnosi się do każdej części i do każdej strony ludzkiego życia, proponując rady sprawdzone i udoskonalone w ciągu wielu stuleci. Pamiętajmy więc, że opiera się nie na stale zmieniających się opiniach ale na wiecznej ugruntowanej wiedzy. Proponowana jest dla wszystkich, którzy szukają spokoju, harmonii, zdrowia i długowieczności.

Rynek Spa i Akademia ... Historia Japońskiego Masażu Twarzy