Historia Japońskiego Masażu Twarzy

Historia Japońskiego Masażu Twarzy

Historia Japońskiego Masażu Twarzy
Japoński Masaż Twarzy oznacza „drogę do naturalnego piękna”. Korzenie masażu sięgają XV wieku a pochodną masażu jest Anma, który jest tradycyjnym systemem masażu w Japonii. Anma oznacza nacisnąć (An) i pocierać (Ma) , jest jedną z najstarszych form masażu na świecie. Terapia ta pochodzi ze starożytnych Chin, do Japonii została przeniesiona przez mnichów-wojowników. Niektórzy spekulują, że wywodzi się z Indii i sięga ponad 10 000 lat.
Legenda mówi, że był to zabieg zarezerwowany wyłącznie dla rodziny cesarskiej i najbardziej szlachetnych i bogatych rodzin w Japonii. Przez ostatnie 200 lat cześć technik masażu Japońskiego twarzy była modyfikowana i udoskonalona dla przemysłu kosmetycznego aby uzyskiwać jeszcze bardziej spektakularne efekty . Podstawowe techniki masażu jak akupresura czy praca na przebiegu kanałów energetycznych jest niezmienna od ponad 500 lat.

Ayurveda - dążenie do zdrowia poprzez styl życia, masaże- historia Piękno Oznaką Zdrowia - Japońskiego podejście do pielęgnacji twarzy