Banner

Neuralgia nerwu trójdzielnego jest bardzo powszechna. Rozwojowi uszkodzeń neurologicznych sprzyja trauma, ostre i przewlekłe infekcje, które pozostawiały ślad w postaci uszkodzenia tkanki, jak również hipotermii. W przypadku nerwu trójdzielnego istotne są również przenoszone interwencje protetyczne, zapalenie zatok nosowych, wady zgryzu, uszkodzenia zębów w ambonie. Szczególne znaczenie mają dysfunkcje kości skroniowej, uzyskiwane w postaci bezpośrednich zmian, a także z powodu problemów stawu skroniowo-żuchwowego i kości potylicznej. Wynika to z faktu, że zwoje Gassera, najważniejszy węzeł nerwu trójdzielnego, znajdują się na piramidzie kości skroniowej. Naruszenie górnego odcinka kręgosłupa szyjnego może wpływać na węzły współczulnego łańcucha wegetatywnego i prowadzić do zaburzeń unerwienia naczyń głowy, a w konsekwencji dodatkowego obrzęku nerwu trójdzielnego.

Bolesny atak może rozwinąć się nagle, w odpowiedzi na dodatkowe podrażnienie nerwu (wyzwalanie spustu) przez ostry spadek temperatury w ustach - gorące lub zimne jedzenie, jak również inne nadmierne pobudzenia sensoryczne - ostry dźwięk, jasne światło. Szczególnie ważne jest podrażnienie stref - wyzwala w obszarze skrzydeł nosa, czubka nosa, górnej wargi, dziąseł - nawet słaby dotyk tych części ciała może wywołać bolesny atak. W niektórych przypadkach przy objawach nerwu trójdzielnego występują przypadki z charakterystyczną aurą (stanem prekursorowym) ostrych objawów - przed wystąpieniem ataku u pacjentów rozwija się swędząca skóra twarzy, parestezje - „gęsia skórka” i ostry atak ostrego bólu strzelania rozwija się, na szczęście, z reguły krótki .

Przez długi czas w leczeniu ataku nerwobólu stosowano tylko leczenie farmakologiczne. Osteopatia jest skutecznym sposobem leczenia nerwobólu, ponieważ może wpływać nie tylko na tworzenie się kości, ale także na tkanki miękkie, w których występuje obrzęk i stan zapalny. Osteopatia czaszkowo-krzyżowa jest szczególnie skuteczna, ponieważ może pomóc uwolnić kości czaszki z urazowych fiksacji, przywrócić normalny fizjologiczny rytm pulsacji mózgu, nerwów i dystrybucji płynu mózgowo-rdzeniowego, co pomoże wyeliminować nerwoból.

napisz nam wiadomość

Akademia Spa Tomasz Tomasik

ul.Bernadowska 2L/1, 81-553 Gdynia 

zobacz na mapie gdzie prowadzimy zajęcia

Mapa