Witaj!

Rozwój rynku Beaty nie zwalnia tempa. A gdzie Ty odnajdujesz się w codziennej rzeczywistości?

Czy podążasz za trendami, rozwijasz się czy stoisz w miejscu?

Poniżej  kilka informacji  w jakim kierunku podąża nasz zawód.

Terapeuta Spa więcej niż masażysta.

Fizjoterapeuta, masażysta, rehabilitant – dziś te słowa często zastępuje się jednym, ogólnym stwierdzeniem – terapeuta. To słowo niesie w sobie wiele znaczeń, co trafnie oddaje, jak wiele oczekuje się dziś od współczesnego masażysty – terapeuty Spa.

 

Pojęcie „terapeuta spa” stało się bardziej pojemne i coraz częściej pojawia się, zastępując określenia masażysty, technika masażysty czy nawet fizjoterapeuty. Rola terapeuty nabiera tym samym większego znaczenia. Myślę, że jest to wynik dużych zmian w zachowaniu klientów. Mianowicie wraz ze wzrostem zamożności, ludzie coraz więcej uwagi poświęcają swojemu zdrowiu, kondycji fizycznej i psychicznej. Są bardzo wyedukowani i tego samego oczekują od pracowników - terapeutów spa.  Tak więc dziś terapeuta spa prócz fachowej wiedzy praktycznej na temat samego masażu czy zabiegu, powinien znać się na szeroko pojętym zdrowym stylu życia.

Wymagania pracodawców względem terapeutów.

Oprócz samych kompetencji twardych, czyli konkretnych praktycznych umiejętności wykonywania masażu czy zabiegów pielęgnacyjnych, pracodawcy  coraz częściej dużą wagę przywiązują do kompetencji miękkich czyli komunikatywności, kreatywności, motywacji czy umiejętności pracy w zespole. Skończyły się czasy, kiedy terapeuta odpowiadał za swój gabinet i perfekcyjne wykonanie usługi. Obecnie wymaga się większego zaangażowania w "życie salonu" –  pomysłów, wsparcia w działaniach marketingowych i co najważniejsze, dbania i zabiegania o klientów. Terapeuta ma być doradcą i posiadać dużą wiedzę na temat zdrowego stylu życia.

Jakie umiejętności i cechy powinien posiadać dzisiaj dobry terapeuta?

Najbardziej oczekiwana cecha to wszechstronność. Umiejętność wykonywania technik głęboko relaksacyjnych, rehabilitacyjnych oraz masażu kosmetycznego. I co cieszy i napawa optymizmem, takich terapeutów widzimy na kursach. Posiadają już zdolności wykonywania masażu leczniczego, a dokształcają się z masażu kosmetycznego czy relaksacyjnego. Terapeuta, który ma wiedzę i doświadczenie, jest pewny tego, co robi i nie boi się pytań klienta. Dodatkowo powinien posiadać rozwinięte umiejętności interpersonalne, wzbudzając zaufanie i okazując empatię. Powinien słuchać  i wspólnie ustalać cele, dobierać indywidualnie terapię do oczekiwań konkretnego klienta. Managerowie oczekują terapeuty, który zaangażuje się  w życie salonu i będzie chciał wspólnie budować markę własną i salonu beauty.

Więcej informacji  znajdziesz w linku poniżej:

http://beautyinspiration.pl/nowa-rola-terapeuty/