Banner
Tytuł szkolenia
Od dnia
Do dnia
Miejsce
Cena
Rezerwacja

Kurs Terapeuta Twarzy

Termin

26-31.10.2019

Ilość godzin 48

4 500 zł Cena Promocyjna

 

 

Kobido to japoński masaż twarzy, który jest doskonałą alternatywą dla zabiegów medycyny estetycznej. Na kursie Kobido dowiesz się jak wykonać masaż tkanek głębokich na mięśniach twarzy oraz rozluźnić struktury tworzące zmarszczki mimiczne.

Zapoznasz się z drenażem limfatycznym oraz głębokimi technikami liftingującymi i akupresurą. Kurs masażu liftingującego Kobido składa się z części teoretycznej oraz praktycznej. Uczestnicy kursu poznają zagadnienia dotyczące akupresury twarzy oraz ogólne zasady wykonywania japońskiego masażu twarzy. 

Dlaczego warto zrobić kurs Kobido?

Kobido należy do jednej z najtrudniejszych technik masażu w Japonii jeśli nie na Świecie, zawiera największą ilość i najbardziej skomplikowane połączenia technik manualnych, które w końcowym efekcie dają spektakularne efekty.

Kobido to zbiór technik :

  • masażu tkanek głębokich;
  • drenaż limfatyczny;
  • elementy masażu relaksującego niwelujące napięcia mięśniowe;
  • lifting
  • akupresura

Kobido to godzinna sesja masażu, pozwalająca uzyskać dodatkowy efekt regeneracji i odzyskania sił gdzie poprzez pracę na punktach akupresurowych przywracamy harmonię całego organizmu.

Kobido poprzez rozbudowanie sekwencji ruchów pozwoli Ci dobierać techniki masażu indywidualnie pod kątem zmian widocznych na tkankach.

Kurs Kobido pozwala zapoznać się z tradycyjnymi japońskimi technikami masażu. Uczestnicy kursu nauczą się pracy na punktach akupresury, tak by uzyskać oczekiwany efekt liftingujący. Ogromne znaczenie dla skuteczności japońskiego masażu twarzy jest dobranie odpowiedniej techniki do indywidualnych potrzeb klienta. Ponieważ Kobido należy do najtrudniejszej techniki masażu, kurs Kobido organizowany przez Akademię Spa trwa kilka dni.

Trzy dni nauki - 24 godz. zajęć - mnóstwo informacji o praktycznych celowanych technikach, które uzupełnią i wzbogacą to co robisz, dając inne, nowe spojrzenie na pracę z obszarem twarzy.

 Nowość na Polskim rynku i świetne narzędzie dla każdego kto preferuje skuteczne i naturalne metody odmładzania. Zoga Face Integration znacznie różni się od większości dostępnych metod masaży kosmetycznych.

Charakteryzuje się dużym bodźcem i spektakularnym efektem odmładzającym, liftingującym i terapeutycznym.

Zoga Face Integration

Zoga Face Integration to manualne estetyczne modelowanie twarzy i ciała przy pomocy technik manipulacji mięśni, które oddziałują na tkanki klienta w celu normalizacji napięcia mięśniowo-powięziowego obszaru dekoltu, czepca i mięśni mimicznych. Poprawia przepływ limfy i krążenia tkankowego a finalnie odmładza i liftinguje twarz klienta.

Metoda jest uzupełnieniem terapii Integracji Strukturalnej Anatomy Trains, która ma za zadanie przywrócić właściwe ułożenie tkanek względem pola grawitacyjnego.

W ramach metody Zoga Face Integration na 3 dniowym kursie poznasz metodykę pracy z poszczególnymi obszarami :

Pracy nad zrównoważeniem stawów skroniowo-żuchwowych, mięśniami skrzydłowymi, żwaczami, Praca z połączeniem głowo-szyjnym przez głębokie mięśnie potyliczne, czepiec ścięgnisty Praca z mięśniami mimicznymi poprzez techniki mięśniowo powięziowe Dzięki poznaniu zasad diagnozy stosowanych w metodzie Zoga Face Integration, kosmetolodzy, masażyści zdobędą skuteczne narzędzie na problemy związane ze starzeniem się. Dzięki takiemu zintegrowanemu podejściu skuteczność masażu twarzy będzie znacznie wyższa, a przebieg procedur i czas potrzebny do uzyskania efektów znacznie się skróci.

Zadanie specjalisty polega na tym, że znajduje źródła napięcia mięśniowego i dzięki zastosowaniu miękkich technik rozluźnia je, umożliwiając mięśniom przyjęcie ich naturalnej pozycji i przywrócenie funkcji struktur kostnych. Ta technika jest łatwa do połączenia z pracą kosmetologów i masażystów.

Rezultatem stosowania specjalnych technik korekcyjnych jest normalizacja napięcia mięśniowo-powięziowego a podstawowe zewnętrzne efekty przy wykorzystaniu metody estetycznej integracji twarzy są następujące:

Zmniejszenie objętości w problematycznych obszarach; Konturowanie owalu; Likwidacja efektu zwiotczenia skóry, wyrównanie rzeźby skóry; Uzyskanie efektywnego drenażu limfatycznego; Poprawa przepływu krwi żylnej i aktywacja przemiany tkankowej; Przypływ energii i sił witalnych, zwiększona zdolność do pracy i dobry nastrój (tak zwana poprawa jakości życia).

Szkolenie pomoże Ci:

analizować postawę ciała i jej wpływ na starzenie się twarzy; rozpoznawać wektory napięć i działać z większą precyzją; zrozumieć podstawowe właściwości powięzi i zasady tensegracji; tworzyć plan działania do osiągania spektakularnych efektów; Na kursie Zoga Face Integration zostaną szczegółowo opisane anatomiczno-fizjologiczne podstawy metody oraz przyczyny dysfunkcji estetycznych. Techniki diagnostyki i korekcji zostaną przedstawione w sposób przystępny i bogato zilustrowany rysunkami i schematami.

Kurs przeznaczony jest dla :

Kosmetologów, fizjoterapeutów, masażystów, terapeutów manualnych.

 

Zobacz film

 

 

Skąd wiem, że ten masaż działa i dlaczego?

napisz nam wiadomość

Akademia Spa Tomasz Tomasik

ul. Kopernika 17 , Sopot 

zobacz na mapie gdzie prowadzimy zajęcia

Mapa