Banner
Tytuł szkolenia
Od dnia
Do dnia
Miejsce
Cena
Rezerwacja

Tytuł szkolenia

Tajski Masaż Ciała

Od dnia

2019-02-01

Do dnia

2019-02-03

Miejsce

Zielona Góra

Cena

750 brutto

Rezerwacja

Rezerwacja

Masaż tajski - joga dla leniwych –czas trwania kursu ok. 27h zegarowych!

Wywodzący się z południowo-wschodniej Azji masaż tajski jest jedną z technik orientalnych terapii relaksacyjno-leczniczych. Przynosi ulgę w bólu i rozluźnienie całego ciała. Bywa nazywany „jogą dla leniwych”, bowiem masażysta układa ciało osoby masowanej w określonych pozycjach, a masując używa nie tylko dłoni, ale także stóp, łokci, nadgarstków i kolan.

Zobacz film

Wpływ masażu tajskiego na ludzkie ciało jest nieoceniony. Ma on działanie nie tylko głęboko odprężające i rozluźniające napięcie mięśniowe, ale także stymuluje działanie układu odpornościowego oraz obiegu krwi i limfy w organizmie, poprawia przemianę materii i pomaga oczyścić ciało z toksyn . Masaż tajski opiera się na elementach jogi, akupresury oraz refleksologii i bazuje na teorii przepływu energii w ludzkim ciele. Masażysta podczas zabiegu odblokowuje kanały energetyczne, a tym samym poprawia kondycję psychiczną, fizyczną i emocjonalną pacjenta. Tajska forma masażu znakomicie sprawdza się jako terapia zarówno ruchowa – zmniejsza sztywność stawów i rozluźnia przykurcze mięśniowe, jak i terapia psychiczna – głęboko relaksuje. Z tych względów masaż tajski jest szczególnie polecany osobom narażonym na długotrwałe działanie stresu.

To nie tak, jak myślisz, czyli stereotypy Istnieje przekonanie, że masaż tajski to forma masażu erotycznego, a tymczasem prawdziwy, tradycyjny masaż nie ma nic wspólnego z tą sferą życia człowieka. – W Tajlandii masaż jest częścią życia społecznego, a na wykonujące je salony można natknąć się na rogu każdej ulicy. Jednak gdy rozwijała się branża turystyczna, agencje towarzyskie zaczęły działać pod szyldem salonów masażu. Niestety zła sława „salonów masażu tajskiego” przenosi się na ośrodki z prawdziwego zdarzenia, oferujące tradycyjne masaże, całkowicie pozbawione erotycznych podtekstów
Przekaz energetyczny Specyficzną cechą profesjonalnego masażu tajskiego jest przestrzeganie starannie opracowanego rytuału. W salonie masażu tajskiego gość salonu przebiera się w tradycyjny strój, a masażysta wykonuje symboliczne obmycie nóg, by potem zacząć od nich masaż i kierować się ku wyższym partiom ciała, kończąc na głowie. Sprzyja to prawidłowemu przepływowi energii w ciele oraz niweluje wpływ sił przyciągania ziemskiego. Ma również duże znaczenie dla krwioobiegu osoby masowanej. – Masaże przeprowadzane są na specjalnych matach ułożonych na podłodze, lecz nigdy na stole do masażu. Jest to ważne, ponieważ masażysta musi mieć możliwość swobodnego przenoszenia ciężaru ciała na osobę masowaną, co z kolei ułatwia przekaz energetyczny pomiędzy masażystą a nią. Kluczowe jest indywidualne podejście masażysty do pacjenta – siła nacisku, technika masażu oraz jego długość powinny być dostosowane do aktualnego samopoczucia klienta, jego potrzeb i predyspozycji .

Dlaczego warto zrobić kurs klasycznego masażu tajskiego .

  1.  Podczas kursu nauczysz się poprawnie wykonywać sesje masażu tajskiego ok. 1,5-2 h
  2. Poznasz historie oraz wiele innych ciekawostek związanych z masażem tajskim.
  3. Masaż tajski to połączenie wielu technik: refleksologii , akupresury czy biernej jogi , na swoje odzwierciedlenie w wielu technikach stosowanych obecnie tj. terapia punktów spustowych , masaż tkanek głębokich czy terapia manualna.
  4. Pomimo dużej intensywności i czasami bolesnych technik masaż tajski jest również doskonała terapia relaksacyjną.
  5. Ponadto dowiesz się również o wskazaniach , przeciwwskazaniach do stosowania masażu tajskiego jak również o podstawowych obowiązkach masażysty podstawowych zasadach wykonywania masażu jak również z dobrodziejstw dla Ciebie jakie płyną z wykonywania masażu zgodnie z kulturą tajską.

 

750 zł Cena Promocyjna
900 zł Cena Regularna

Tylko teraz oszczędzasz 150 zł

 

napisz nam wiadomość

Akademia Spa Tomasz Tomasik

ul. Jana Kazimierza 21a/31, 01-248 Warszawa

zobacz na mapie gdzie prowadzimy zajęcia

Mapa