Kompleksowość działań w Japońskim Masażu Twarzy!!!

Poniżej chciałbym przybliżyć Ci kompleksowość  działań w Japońskim Masażu Twarzy i to co możesz zmienić w swojej praktyce.

Na samym początku chciałbym jednak żebyś odpowiedział sobie na poniższe pytania:

  • Na jakich technikach  masażu bazujesz w swojej codziennej pracy?
  • Czy techniki, które znasz spełniają oczekiwania Twoich klientów?
  • Czy łączysz poszczególne techniki masażu tak aby w końcowym efekcie dały spektakularne efekty?
  • Czy jeśli byś znał kompleksową terapię Japońskich Masaży Twarzy  to grono Twoich Klientów mogłoby rosnąć szybciej niż to dej pory?
  • Czy klienci do Ciebie wracają?

Piękno oznaką zdrowia

W Japonii piękno jest oznaką  stanu zdrowia. Nawet najbardziej atrakcyjna twarz nie może być piękna jeśli dana osoba nie jest w  pełni zdrowa. Zdrowie i piękno nie mogą być oddzielone od siebie.  System Japońskiego masażu twarzy uczy, że istnieją trzy główne czynniki do prawdziwego zdrowia: zdrowie fizyczne, zdrowie psychiczne i duchowe. Według tej starożytnej tradycji, piękno powstaje w sposób naturalny i żeby je utrzymać wszystkie trzy czynniki musimy utrzymać w równowadze.  Intencją masażu jest zatem pomoc w utrzymaniu harmonii i naturalnego piękna.

Starojapońskie przysłowie mówi, że twarz osoby mówi o nas  wszystko.  Istnieją trzy główne czynniki, które pomogą nam zdiagnozować świat informacji zawartych na naszej twarzy:

  1. So In – Genetyczne i wrodzone czynniki, które mogą spowodować, piegi, zmiany skórne, skórę tłustą lub suchą.
  2. Gai In – czynniki zewnętrzne w naszym środowisku, takie jak nadmierne ciepło, zimno, wilgoć i suchość.
  3. Nai In – czynniki wewnętrzne, które są spowodowane przez nierównowagę emocji smutku, złość, niepokój, strach i szczęście.

Masaż jest sposobem, aby zrównoważyć ciało i uspokoić podrażniony układ nerwowy. To głęboka terapia, która normalizuje funkcje całego organizmu aby utrzymać ciało zdrowe i mocne.  Anma zmniejsza napięcia, poprawia krążenie, przywraca i odmładza organizm jednocześnie umożliwiając organizmowi również głęboki relaks.

CZTERY ETAPY JAPOŃSKIEGO MASAŻU TWARZY

I etap  – relaksujący.

Polega na masażu dekoltu, karku i szyi.  Poprzez głęboką pracę na mięśniach szyi, karku- okolic potylicy wpływamy pośrednio na rozluźnienie mięśni mimicznych twarzy  i zniwelowanie drobnych zmian napięciowych w okolicach czoła, oczu i ust. Dla niektórych zaskakującym efektem jest  spłycenie  zmarszczek na twarzy mimo wyłącznej pracy na mięśniach szyi i karku.  Związane jest to ściśle ze wzrostem napięcia w jednym miejscu co musi spowodować wzrost napięcia w innej części twarzy – prawo tensegracji.  Dodatkowo napięcia mięśni szyi ograniczają swobodny przepływ krwi do głowy i  twarzy. Potrzebny jest spory przepływ krwi, aby dostarczyć odpowiednią ilość tlenu i składników odżywczych. Służy to uniknięciu zmarszczek i utrzymaniu komórek zdrowych. Masaż dodatkowo  pomaga klientowi odpocząć i redukuje stres, który jest źródłem przedwczesnego starzenia się twarzy. Podczas masażu wykorzystywane są gorące ręczniki, którymi owija się twarz. Za pomocą ciapła rozluźniane jest całe ciało. Powoduje to absolutne odprężenie, uwalnia napięcia mięśni i mocno relaksuje.

II etap – drenaż limfatyczny.

Usuwanie toksyn. W tej części masażu wykorzystujemy techniki drenujące w połączeniu z akupresurą, pobudzając poszczególne  punkty na twarzy odpowiadające za stymulacje wybranych obszarów twarzy.  Drenaż limfatyczny poprawia ogólny wygląd twarzy. Zmniejsza obrzęki,  a także bardzo dobrze radzi sobie z cieniami i opuchlizną pod oczami. Lepsze ukrwienie, sprawniejsze dostarczanie tlenu i składników odżywczych do skóry i pozbywanie toksyn mają bardzo dobry wpływ na ogólną kondycję skóry. W efekcie po zabiegu twarz wydaje się młodsza i promienna. Dodatkowo wykonywanie technik drenujących i brak efektów może być dla nas sygnałem o poważniejszym problemie zdrowotnym.

III etap – lifting.

Etap liftingujący mimo swojej intensywności czyli wykorzystywaniu zmiennych technik o różnym nasileniu i tempie nie powoduje dyskomfortu w odczuciach klienta  a mimo to skupia się na maksymalizacji efektów estetycznych oraz nieustanym odczuwalnym  stanie relaksu psychicznego i fizycznego. W części liftingującej skupiamy się głównie na miejscach najbardziej newralgicznych jak owal twarzy, linia bruzdy nosowo-wargowej, okolice oczu i czoła. Techniki wykorzystywane w tej części to głównie szybkie sprężyste ruchy jak  energiczne rozcieranie, drobienie i oklepywanie twarzy.

IV etap – energetyczny.

Część energetyzująca. Pracujemy na punktach akupresurowych twarzy w celu zrównoważenia pracy głównych narządów wewnętrznych. Stymulacja punktów przyporządkowanych odpowiednim narządom usprawnia ich funkcjonowanie. Dlatego akupresurę można stosować do złagodzenia występujących już dolegliwości, jak również profilaktycznie, by poprawić ogólny stan zdrowia  oraz pobudzenia energii życiowej.

Wykonując w tak kompleksowy sposób poszczególne techniki masażu gwarantuje Ci, że osiągane efekty zaskoczą również Ciebie a klienci uzależnią się od Twoich zabiegów i masaży.