Bożena Lazar

Cyt. ” Uczeniu się ajurwedy nie ma końca. Powinieneś starannie i nieustannie oddawać się jej studiowaniu. Zwiekszaj swoje kompetencje, ucząc się od innych bez zazdrości. Mędrzec cały świat uzna za swego nauczyciela, podczas gdy głupiec uznaje go za swego wroga”

/ Caraka/

Pasjonatka masaży orientalnych, instruktorka rekreacji ruchowej o specjalności hatha joga, miłośniczka ajurwedy. Absolwentka studiów podyplomowych na GWSH w Katowicach, kierunek – Akademia Praktyków Jogi, oraz studiów podyplomowych kierunek – Ajurweda – holistyczna koncepcja zdrowia.

Ukończyła szereg kursów i szkoleń dokształcających między innymi:

  • kurs anatomii jogi w Katowicach
  • kurs dla nauczycieli jogi z zakresu praktyki asan, pranajamy, relaksacji i technik koncentracji w Krakowie
  • szkolenie z zakresu ashtanga jogi
  • Mindfulness Based Living Course, certyfikowany przez Mind fulness Association Ltd Uczestniczyła w wielu warsztatach rozwijających świadomość pracy z ciałem. Przykłada ogromną wagę do integracji ruchu z oddechem co znajduje odzwierciedlenie w sztuce , jaką są masaże ajurwedyjskie.

Na co dzień oddaje się swojej pasji prowadząc Gabinet Masażu . Tam najczęściej można ją znaleźć:) Atmosferę tego miejsca tworzy nie tylko klimat ajurwedyjski ale spokój, który wprowadza i pełny profesjonalizm.

Terapie ajurwedyjskie, Zoga Face Integration , Kobido i Masaż Hawajski Lomi Lomi Nui , to jej druga miłość.

Cyklicznie powraca z jogą i masażami na Gozo, małą wyspę sąsiadującą z Maltą. Tam po  wschodzie słońca prowadzi poranną praktykę jogi dla uczestników warsztatu, a w ciągu dnia uczy się tańca hula. Codziennie zwiedza nowe miejsca, odkrywając tajemnicze zakątki , które skrywa Gozo. Mówi, że to jej drugi dom