Masaż SENSEI JAPAN LIFTING Kobido jako alternatywa dla zabiegów medycyny estetycznej !!!

Witaj,

W dzisiejszym materiale chciałbym przybliżyć Ci informacje o masażu, który może być alternatywą dla zabiegów medycy estetycznej.

Ale na samym początku odpowiedź sobie na pytania:

 • Czy  kompleksowość działań w masażu pozwoli na uzyskanie spektakularnych efektów?
 • Czy umiejętność wykonywania jednego z najtrudniejszych masaży na świecie pomoże Ci w rozwoju Twojego biznesu?
 • Czy masz klientów, którzy nigdy nie zdecydują się na zabiegi medycyny estetycznej  ponieważ cenią sobie naturalność?

Kobido to niepowtarzalna forma sztuki masażu, która oznacza “Starożytną drogę do Piękna” . To rytuał,  podlegający  ściśle określonym regułom,  bazujący na tradycji medycyny chińskiej znanym jako ” anma” ( w dosłownym tłumaczeniu naciskanie i pocieranie). Importowany do Japonii około XIV wieku naszej ery.

Charakterystyka Masażu Kobido

Większość metod masażu twarzy działa na powierzchni twarzy. Kobido poprzez swoją złożoność  i intensywność  technik działa na głębszych warstwach naszej skóry i mięśni. To najbardziej zaawansowana  technicznie forma japońskiego masażu twarzy w Japonii, jeśli nie na świecie. Można powiedzieć, że Kobido ma największą liczbę i najbardziej złożony zestaw technik manualnych.

Masaż jest  głęboką kombinacją tradycyjnych japońskich koncepcji medycznych i różnych technik manipulacji ręką. Charakteryzuje się głównie szybkością rąk i palców.  Szybkość, z jaką terapeuta wykonuje masaż i wszystkie etapy, zmierza do pracy w różnych aspektach. Tak więc, kiedy ruch jest powolny klient ma się zrelaksować , a intensywne etapy masażu mają stymulować skórę i produkcję składników skóry  w celu osiągnięcia oczekiwanego efektu liftingującego. Należy  zwrócić uwagę na fakt, że masaż Kobido nigdy nie powinien powodować bólu, chociaż specjalistyczne techniki czyli  szybkie  dłonie „latające” nad  twarzą klienta z dużą prędkością odczuwane są na pograniczu bodźca bólowego. Celem japońskiego masażu twarzy i wykonywanych technik  jest dokładne i precyzyjne określenie kondycji  skóry  i pracy na  punktach  akupresury, aby osiągnąć równowagę w skórze twarzy, mięśniach twarzy i powiązanym ciele. Na przykładzie  techniki  wibracyjnej, która   stosowana jest z szybkim drżeniem rąk i palców i  powszechnie stosowana w celu zmniejszenia napięcia mięśniowego oraz szybkiego uwalniania toksyn z układu chłonnego.  Masaż uaktywnia nerwy twarzy, a tym samym zwiększa przepływ Qi (energia) na twarzy, co prowadzi do naturalnego efektu liftingu.

Opis przykładowej sesji masażu Kobido

Zwykle sesja masażu  zaczyna się gładkimi i delikatnymi ruchami, które dążą do relaksu klienta, aby zniwelować  napięcia, które są szkodliwe dla kolejnych etapów  rozwoju masażu. Kiedy terapeuta uważa, że nadszedł odpowiedni moment na elementy masażu  karku, aby uruchomić krążenie krwi, które prowadzi do skóry twarzy składniki  niezbędne do osiągnięcia poprawy i naprawy tkanki. Dopiero po tych etapach możemy przejść do najbardziej charakterystycznych i intensywnych technik dla masażu Kobido czyli perkusja, szybkie szczypanie, delikatne pociągnięcia, ugniatanie i głębokie wygładzanie skóry. Wszystkie techniki wykonywane są z wielkim zaangażowaniem terapeuty.  Celem wykonywania  intensywnych technik jest usunięcie wszelkich napięć, które mają tendencję do zamrożenia  mięśni i ich funkcji.  Techniki liftingujące wykonujemy  głównie na twarzy, ale mogą być również wykonywane  na innych częściach ciała  takich jak szyja, dekolt i ramiona.

Wizualne efekty masażu  Kobido

Masaż Kobido  znany jest  jako “niechirurgiczny lifting twarzy”. Dzięki technikom Kobido można naturalnie i z biegiem czasu:

 • Zniwelować napięcia mięśniowe, które powodują zmarszczki mimiczne
 • Zapobiec bądź zmniejszyć efekty starzenia się naszej skóry
 • Odzyskać młodą twarz  poprzez głęboką pracę na strukturach mięśni
 • Stymulować metabolizm komórkowy, co przyczyni się do szybszej regeneracji skóry
 • Oczyścić skórę usuwając toksyny, zanieczyszczenia i martwe komórki skóry dzięki czemu dodamy jej naturalnego blasku
 • Zniwelować nadmierne napięcie w okolicach szyi, klatki piersiowej i owalu twarzy
 • Stymulować produkcję składników skóry – kolagen i elastynę

Zdrowotne efekty masażu Kobido:

 • Reguluje bilans energetyczny całego ciała
 • Walczy z stresem
 • Zapewnia pełny relaks i odprężenie
 • Zmniejsza efekty bruksizmu
 • Łagodzi bóle głowy
 • Unika sztywności twarzy
 • Zmniejsza problemy z układem pokarmowym
 • Poprawia wzrok


Nauka masażu  Kobido

Na naukę masażu Kobido należy poświecić  minimum 3 dni.   Ponieważ Kobido należy do najtrudniejszej techniki masażu na świecie kosmetolog  pragnący poznać tajniki tego masażu powinien posiadać minimum podstawy masażu klasycznego twarzy wzbogacone o duże doświadczenie manualne. Każdy z uczestników  uczy się wykonania poszczególnych technik ale jest również odbiorcą masażu aby poczuć siłę, intensywność  czy tempo masażu na własnej twarzy. Terapeuci podczas nauki poznają praktyczne wykonanie pełnej kompleksowej   45 minutowej sesji masażu Kobido. Ważne jest również dobrania indywidualnej sesji masażu w zależności od potrzeb klienta. Nie dla wszystkich osób wskazane jest wykonywanie w całości  elementów masażu. Częścią  praktycznego kursu jest również nauka  głębokiego masażu szyi i karku, technik drenujących oraz masażu na sucho w celu rozluźnienia napiętych mięśni mimicznych.  Naukę masażu Kobido łączymy również z masażem  Shiatsu, japońskiej  terapii, która  poprzez ucisk charakterystycznych punktów pomaga przywrócić  pozytywny bilans energetyczny organizmu.

Wprowadzenie do oferty salonu Beauty czy Spa

Klienci salonów Beauty  oczekują coraz bardziej spektakularnych efektów  nie do końca jednak chętnie korzystając  z urządzeń czy zabiegów medycyny estetycznej. Część osób z obawy na działania niepożądane decyduje się tylko na zabiegi manualne.  Dla takich klientów ceniących naturalność idealną alternatywą  będzie masaż Kobido. W ofercie beauty może być wprowadzony jako jednorazowy masaż bankietowy ze spektakularnym efektem już po pierwszej sesji . Drugą opcją jest pełna trzy miesięczna kuracja Kobido  zaczynając od jednego masażu w tygodniu  do jednej wizyty na dwa tygodnie co przyczyni się do wzrostu  ilości wykonywanych masaży w salonie Beauty. Również klienci hotelowych Spa docenią technikę masażu Kobido.  Właśnie ta grupa klientów  nie wyobraża sobie wizyty w Spa bez długiego i przyjemnego masażu.  Kobido w 100% spełni ich oczekiwania. Nie możemy zapomnieć, że oprócz efektu wizualnego masaż Kobido to rytuał Spa trwający 45 min składający się z etapu głębokiego masażu relaksującego nasz umysł i ciało, drenażu limfatycznego, liftingu i akupresury twarzy.

Łączenie masażu z zabiegiem kosmetycznym

Masaż Kobido może być wykonywany jako osobna seria samego masażu poprzedzona demakijażem. Łącznie te dwa etapy zajmują 55 min co w pełni tworzy nam standardowy czas zabiegu kosmetycznego. Dodając etapy peelingu i  maski zabieg może trwać ponad 90 min co pozwala nam na wykorzystanie nazw Rytuałów Spa na Twarz.  Masaż możemy włączyć do każdej oferty zabiegów danej  marki kosmetycznej na której pracuje salon. Nie ma obowiązków i specjalnych wskazań do wyboru specjalistycznej firmy. Musimy jednak pamiętać, że niska jakość produktu może zniweczyć całą nasza pracę i efekty masażu Kobido.